Zahraniční pracovní stáž - Sevilla 2018 (Španělsko)
Zájem o zahraniční praxi byl veliký, do užšího výběrového řízení se dostalo 65 studentů. Kritéria pro výběr těch nejvhodnějších kandidátů byla přísná, jednalo se hlavně o jazykovou vybavenost, odbornost, výborný prospěch, co nejnižší absenci a zájem o danou stáž. Dalšími kritérii byla komunikativnost, spolehlivost a ochota se vzdělávat a na sobě pracovat.
Španělský partner nám již podruhé zprostředkoval praxi v počítačové firmě. Tentokrát se jednalo o počítačovou firmu The Game Kitchen, která se zabývá vývojem počítačových her a před šesti lety se proslavila ve Španělsku svou vlastní počítačovou hrou The Last Door. V současné době navíc tato firma vyvíjí novou hru s názvem Blasphemous. Jeden z pověřených zaměstnanců učil studenty, krok za krokem, pracovat v počítačovém programu Unity 5, který se používá mimo jiné i k vývoji PC her.
Každodenní trénink byl velmi intenzivní a v odpoledních hodinách studenti navštěvovali kurz španělštiny, který byl zakončen testem a certifikátem o jeho absolvování. Stážisté byli ubytováni v hostitelských rodinách, díky čemuž měli jedinečnou možnost poznat kulturu Španělska a Španělů jako takových, jejich zvyky i místní kuchyni.
Pro studenty byl připraven i kulturní program, a to například Tapas Night a Tour de Sevilla, při které nás průvodkyně seznámila s hlavními památkami Sevilly, jako jsou katedrála s Giraldou, Plaza de España, Metrolpol Parasol a jiné. Dalším bonusem byl také výlet do Cádizu a prohlídka tohoto nejstaršího města jihozápadní Evropy. Města, odkud dne 25. září 1493 vyplul Kryštof Kolumbus na svou druhou zaoceánskou výpravu, na které objevil Portoriko. My jsme objevili možnost koupání se v dubnovém oceánu – ale ta byla jen pro ty nejodvážnější.
Na závěr účastníci obdrželi kromě certifikátu ze španělského jazyka také hodnocení zaměstnavatele se zhodnocením jejich práce za období celé délky trvání praxe a Europass Mobility, který potvrzuje zahraniční praxi v oboru a je velmi důležitým dokumentem pro pozdější uplatnění studentů na trhu práce. Studenti si hlavně zlepšili znalosti ve svém oboru, což je pro ně velikou devizou do budoucna.
Vzhledem k pozitivní zpětné vazbě samotných stážistů i pořádající agentury budeme v mezinárodní spolupráci v rámci programu Erasmus+ i nadále pokračovat.
Ze stáže student druhého ročníku Vít Staniček vytvořil velmi zajímavé video, které si můžete přehrát z YouTube kanálu (video je dostupné v našem odkazu):
Zapsala:
Mgr. Alena Foukalová